Konie

Jeśli siedzisz na wspaniałym koniu, będziesz miał najlepsze miejsce w swoim życiu.

Nasze gospodarstwo znajduję się we wsi Leszno Dolne, które położone jest na trasie Szprotawa – Bolesławiec – Jelenia Góra. Wieś leży w Borach Dolnośląskich nad Bobrem, w pobliżu rezerwatu przyrody 'Buczyna Szprotawska'. W rezerwacie znajduje się najmasywniejszy i drugi najstarszy dąb w Polsce "Chrobry", który liczy ponad 750 lat. Leszno Dolne zamieszkane jest przez 346 osób, przy gęstości zaludnienia 8 osób/km2. We wsi znajduje się barokowy kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XVII w. oraz dwór z XIX w.

Do Państwa dyspozycji pozostają trzy przytulne dwuosobowe pokoje, a także 9-hektarowy piękny stary park z kompleksem zabytkowych budynków, wiatą, grillem i miejscem na ogniska. Prowadzimy naukę jazdy konnej dla początkujących jak i dla zaawansowanych, a piękne leśne tereny umożliwiają przejażdżki bryczką. Jazda konna prowadzona jest w grupach 3 osobowych pod okiem doświadczonych instruktorów.
Serwujemy Państwu tradycyjną kuchnię polską. Posiłki przygotowywane są w większości z produktów ekologicznych. Mają również Państwo możliwość uczestniczenia w naszym życiu codziennym, np. praktycznego poznania przepisów kuchni polskiej lub uczestniczenie w codziennych pracach stajennych.
W zależności od długości pobytu proponujemy Państwu wycieczki:

--> jednodniowe:
- zwiedzanie Wrocławia, w tym "Panoramy Racławickiej";
- zwiedzanie Bolesławca - miasta ceramiki oraz zamku w Kliczkowie;
- zwiedzanie zamku Książ i stadniny koni;
- wyprawa w Karkonosze:
* Karpacz i kościółek Wang
* Szklarska Poręba i wodospady Szklarka i Kamieńczyk
- zwiedzanie Jeleniej Góry;
- zwiedzanie Zielonej Góry i okolic;

--> kilkudniowe:
- Kraków, Zakopane, Oświęcim, Wieliczka (4-5 dni);
- Kotlina Kłodzka (2-3 dni);
- Warszawa, Podlasie (zwiedzanie stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, Białowieża), Mazury i powrót przez Gniezno (4-5 dni).

Serdecznie zapraszamy!